Már 53 656 010 km-t sportoltatok

Úszás - Senánszky ismét világcsúccsal győzött

Bozót | 2016-05-23 | Nincs hozzászólás!

Az egész évben kiemelkedően szereplő Senánszky Petra három új világcsúcsot ért el a hétvégén rendezett uszonyos úszó országos bajnokságon.

Úszás - újabb búvárúszó ezüst

Bozót | 2016-04-08 | Nincs hozzászólás!

Kovács Zsófia ezüstérmet nyert a női 400 méteres búvárúszó számban a franciaországi Aix en Provence-ban megrendezett uszonyosúszó világkupa-viadalon.

Úszás - Senánszky Petra újabb világcsúcsot úszott

Bozót | 2016-03-21 | Nincs hozzászólás!

Megjavította a világrekordot szombaton Senánszky Petra 50 méteres uszonyos gyorsúszásban az olaszországi Lignanóban.

Úszás - 14 érem az uszonyos VK első napján

Bozót | 2016-02-29 | Nincs hozzászólás!

Hét arany-, négy ezüst- és három bronzérem jutott a magyaroknak az egri uszonyos úszó világkupa első napján, szombaton.

Úszás . öt arany az uszonyos világkupán

Bozót | 2016-01-25 | Nincs hozzászólás!

Öt aranyérmet szerzett a magyar csapat a poznani uszonyosúszó világkupa-versenyen. A nem olimpiai sportágak kommunikációjáért felelős iroda hétfői tájékoztatása szerint a búvársportág legrangosabb sorozatának első állomásán Senánszky Petra triplázott, Kosina Gergő pedig kétszer állhatott fel a dobogó legfelső fokára.

Úszás - búvárúszóink sikerei világversenyeken

Bozót | 2015-08-24 | Nincs hozzászólás!

Gurisatti Lilla arany-, Berekméri Dóra pedig bronzérmes lett a tájékozódási búvárúszók felnőtt világbajnokságán és junior Európa-bajnokságán, a csehországi Liberecben.

Úszás - hét magyar érem az uszonyos világkupán

Bozót | 2015-04-28 | Nincs hozzászólás!

Senánszky Petra három számban győzött a Lipcsében rendezett uszonyosúszó világkupa-viadalon, melyen összesen hét érmet nyertek a magyar versenyzők.

Úszás - magyar búvárúszó világkupa győzelem

Bozót | 2015-03-23 | Nincs hozzászólás!

Kosina Gergő aranyérmes lett 200 méteres uszonyos gyorsúszásban a barcelonai világkupa-versenyen.

Úszás - 18 érem az uszonyos világkupán, Egerben

Bozót | 2015-03-02 | Nincs hozzászólás!

A zárónapon is remekeltek a magyarok a X. CMAS Uszonyosúszó Világkupán, így a magyar uszonyos- és búvárúszó-válogatott 18 éremmel zárta az egri viadalt.

Úszás - rekordmezőny az uszonyos világkupán

Bozót | 2015-02-26 | Nincs hozzászólás!

Az idei legrangosabb hazai búvárúszó versenyt rendezik a hétvégén Egerben: a X. CMAS uszonyosúszó világkupán 20 ország 360 sportolója indul.

Úszás - világcsúcs és további érmek az uszonyos EB-n

Bozót | 2014-08-05 | Nincs hozzászólás!

Senánszky Petra 47.21 másodperces világcsúccsal aranyérmet nyert az olaszországi Lignanóban zajló uszonyosúszó Európa-bajnokságon, a 100 méteres és az 50 méteres gyors számban

Úszás - magyar érmek a junior uszonyos VB-n

Bozót | 2014-06-30 | Nincs hozzászólás!

Két-két arany- és bronzéremmel zárták a magyarok a junior uszonyosúszó-világbajnokságot.

Egerben kezdődik az uszonyosúszó világkupa sorozat

Bozót | 2014-02-27 | Nincs hozzászólás!

Egerben rendezik az uszonyosúszó Világkupa-sorozat első fordulóját márciusban. A szervezők legutóbbi jelentése szerint jelenleg 14 ország 53 klubcsapatának 300 versenyzője várható a március elsején és másodikán rendezendő viadalra.

Újabb sikeres évre számítanak az uszonyos úszók

Bozót | 2014-01-15 | Nincs hozzászólás!

A sikeres tavalyi év után nem sokat pihenhetnek az uszonyos- és búvárúszók sem. A sportágban idén felnőtt Európa-bajnokságot, míg a junioroknál világbajnokságot rendeznek.

Úszás - aranyérem és világcsúcs a búvárúszóknál

Bozót | 2013-08-12 | Nincs hozzászólás!

Magyar búvárúszó aranyérmek és világcsúcs is született a Kazanyban zajló CMAS-játékokon, a búvársportok világbajnokságán.

Úszás - eddig négy érmet szereztek búvárúszóink

Bozót | 2013-08-08 | Nincs hozzászólás!

Eddig négy érmet szereztek a magyar búvárúszók a Kazanyban zajló CMAS játékokon, a búvársportok világbajnokságán.

Cali 2013 - a magyar csapat már a helyszínen készül

Bozót | 2013-07-25 | Nincs hozzászólás!

Egyre több a magyar Caliban. Helyi idő szerint kedden 20 órakor (magyar idő szerint + 7 óra, vagyis 25.-én hajnali 3) landolt az a gép, amellyel megérkeztek a Világjátékok helyszínére a szumósok, a búvárok, a táncosok és az RG-sek.
Már korábban kiutazott Caliba a búvárúszó Székely Lilla, aki az edzőjével, Juhos Gergellyel érkezett a kolumbiai városba.

Junior uszonyos és búvárúszó Eb: Két nap, kilenc érem

pen | 2013-07-12 | Nincs hozzászólás!

Rendkívül eredményes a magyar válogatott a junior uszonyos és búvárúszó Európa-bajnokságon, versenyzőink két nap alatt kilenc érmet gyűjtöttek.

Búvárúszó OB - Székely és Kanyó 11 érmet gyűjtött

Bozót | 2013-06-25 | Nincs hozzászólás!

Székely Lilla és Kanyó Dénes is magabiztos versenyzéssel jelezte, hogy jó ütemben halad a felkészülésük a Világjátékokra. A két búvárúszó összesen 11 országos bajnoki címet gyűjtött be a Hódmezővásárhelyen megrendezett ob-n.

Úszás - Székely Lilla a Világjátékokra készül

Bozót | 2013-04-23 | Nincs hozzászólás!

Amikor nincs uszony a lábán, akkor a Kecskeméti Szuperinfó szerkesztője és irodavezetője. Igazi örökmozgó: korábban triatlonozott, teniszezett, atletizál, kézilabdázott, de kipróbálta a balettet és a néptáncot is. Székely Lilla tavaly a 100 méteres uszonyos felszíni kategóriában Európa-csúccsal Eb-t, majd ugyancsak kontinensbajnoki címet szerzett 50 méteren. Idén a kolumbiai Világjátékokra koncentrál a legjobban, sportágában ez lesz az év versenye. A nem olimpiai sportágakat felvonultató világverseny július 25-én kezdődik Caliban.

Éremeső az uszonyos- és búvárúszó világkupán

Bozót | 2013-03-04 | Nincs hozzászólás!

Négy aranyat szereztek uszonyos úszóink az egri Világkupa zárónapján. Senánszky Petra a 100-as és a 200-as uszonyos gyorsúszás döntőjében is győzött, Székely Lilla a 100 méteres felszíni uszonyosúszásban lett első, Kanyó Dénes pedig a 100-as uszonyos fináléjában volt a leggyorsabb.

Már öt magyar uszonyos biztosan kijut a Világjátékokra

Bozót | 2012-12-12 | Nincs hozzászólás!

Kanyó Dénes indulási jogot szerzett a 2013-as Világjátékokra: a szegedi versenyzővel teljessé vált a magyar uszonyos úszók csapata, amely ott lehet a Caliban sorra kerülő nem olimpiai sportágak világversenyén.

Magyar érmek az uszonyos és búvárúszó Eb-n

pen | 2012-08-17 | Nincs hozzászólás!

Két ezüstérmet szereztek a magyarok az olaszországi uszonyos és búvárószó Európa-bajnokság első napján.

Uszonyos és búvárúszó ob az Eb jegyében

pen | 2012-07-02 | Nincs hozzászólás!

Jó formában vannak az uszonyos és búvárúszó válogatott tagjai, és ez biztató az augusztusi lignanói Eb előtt. Az olaszországi kontinensviadal is Világjátékok-kvalifikációs versenynek számít, ezért a hódmezővásárhelyi országos bajnokság fontos erőfelmérőnek bizonyult.

Uszonyos és búvárúszó Világkupa Egerben

pen | 2012-01-26 | Nincs hozzászólás!

Eger ad otthont a VII. Uszonyos és Búvárúszó Világkupának február 25-én és 26-án - jelentette be hétfőn a Hevesi megyeszékhelyen a világszövetség alelnöke.

Búvárúszó-vb: Senánszky Petra világcsúccsal lett világbajnok Hódmezővásárhelyen

pen | 2011-08-01 | 1 hozzászólás

Senánszky Petra szenzációs világcsúccsal (1:45.29) világbajnoki címet szerzett a hódmezővásárhelyi 16. uszonyos és búvárúszó-vb második napján. Rajta kívül több érmet is begyűjtött a magyar csapat.

Búvárúszó-vb: A szövetség elnöke négy magyar érmet remél

pen | 2011-06-30 | Nincs hozzászólás!

A sportág egyik legnagyobb világversenyének megszervezésére készül a Magyar Búvár Szakszövetség. Július 30-án kezdődik és augusztus 6-ig tart a 16. uszonyos- és búvárúszó világbajnokság, amelyen 29 ország több mint 300 versenyzője vesz részt.

Úszás: Nyolc magyar búvárúszó a Világjátékokon

pen | 2009-04-10 | 6 hozzászólás

A korábbi hat mellett két újabb búvárúszó is indulási jogot kapott a tajvani Világjátékokra. A sportág versenyein így nyolc versenyző képviselheti a magyar színeket. A Világjátékokat július 16. és 26. között rendezik, a magyar csapatot 10 sportágban 64 sportoló alkotja majd.