Már 53 582 105 km-t sportoltatok

Kerékpár - Wiggins talán Rió után is folytatja

Bozót | 2015-12-16 | Nincs hozzászólás!

Az előzetese hírekkel ellentétben úgy tűnik, hogy Bradley Wiggins mégsem vonul vissza a 2016-os idény végén, hanem még egy évet ráhúz pályafutására és csak 2017-ben akasztja szegre a kerékpárját.

Kerékpár - Wiggins 2016 végére tervezi a visszavonulást

Bozót | 2015-11-03 | Nincs hozzászólás!

Már jó ideje minden napos témát szolgáltat, Bradley Wiggins visszavonulásának dátuma. A jelek szerint a legbiztosabb időpontnak 2016 vége tűnhet.

Kerékpár - A Sky csodabringája forradalmasíthatja a sportágat

Bozót | 2015-04-07 | Nincs hozzászólás!

Az olimpiai bajnok és korábbi Tour de France-győztes Bradley Wiggins szerint a Team Sky által kifejlesztett új kerékpár „forradalmasíthatja a sportágat", annyira jól kezelhető a macskaköves burkolaton.

Kerékpár - Wiggins áprilisig marad a Sky-nál

Bozót | 2015-01-06 | Nincs hozzászólás!

Ez év április végéig írt alá szerződést Bradley Wiggins a Sky csapatával. Az áprilisban esedékes Paris-Roubaix után pályára cseréli az aszfaltot és az olimpiára készül majd a 2012-es Tour győztes és többszörös olimpiai bajnok.

Kerékpár - Wiggins is nekifut az egyórás csúcsnak

Bozót | 2014-11-05 | Nincs hozzászólás!

Jens Voigt és Matthias Brandle csúcsdöntése után Bradley Wiggins lehet a következő, aki nekifut az egyórás világcsúcsnak. Wiggins Mallorcán az El Palma Arena velodrome-ban próbálhatja meg a csúcsdöntést.

Kerékpár - teljes Wiggins éremgyűjteménye

Bozót | 2014-09-25 | Nincs hozzászólás!

A brit Bradley Wiggins nyerte meg szerdán a férfiak időfutamversenyét a spanyolországi Ponferradában zajló országútikerékpáros-világbajnokságon.

Kerékpár - Wiggins nyerte a Tour of California időfutamát

Bozót | 2014-05-15 | 1 hozzászólás

Sir Bradley Wiggins ismét formában. A brit bringás nagy előnnyel nyerte a 2014-es Tour of California körverseny 21 km-es időfutamát, ő volt az egyetlen, aki 24 percen belül teljesítette a távot.

Kerékpár - Wiggins az utolsó Tourjára készül

Bozót | 2014-03-20 | Nincs hozzászólás!

Minden bizonnyal az idei lesz az utolsó Tour de France Bradley Wiggins számára, aki 2012-ben - első britként - megnyerte a francia kerékpáros körversenyt.

Lovaggá ütötték Bradley Wiggins-t

Bozót | 2013-12-11 | 4 hozzászólás

Kedden a Buckingham Palotában lovaggá ütötte II. Erzsébet brit királynő Bradley Wiggins-t. A 2012-es Tour de France győztesét Anish Kapoor színész, Polly Harvey zeneszerző és két Afganisztánban szolgáló katona mellett érte a megtiszteltetés.

Kerékpár - Wiggins felhagy az országútival

Bozót | 2013-08-21 | Nincs hozzászólás!

Még egy idényt országúton versenyez, aztán visszaállna a pályaszakágra Bradley Wiggins, a britek kerékpáros kiválósága.

A 33 éves bringás tavaly megnyerte a Tour de France-t, majd a londoni olimpia egyéni időfutamában is diadalmaskodott.

A londoni olimpia hősei a brit uralkodó újévi kitüntetési listáján

Bozót | 2013-01-02 | Nincs hozzászólás!

A szinte példátlan hazai éremesővel zárult nyári londoni olimpiai és paralimpiai játékok brit érmesei vezetik a királynő által magas elismerésben részesítettek szombat hajnalban közétett újévi listáját.

Bradley Wiggins az év sportolója

Bozót | 2012-12-07 | 2 hozzászólás

Bradley Wiggins országúti kerékpárost választották a Brit Sportújságírók Szövetségének tagjai az Egyesült Királyságban az év sportemberének.

Jól fogy a barkós Bradley Wiggins keksz

pen | 2012-08-10 | Nincs hozzászólás!

Egy különleges keksszel is tisztelegnek Bradley Wiggins, a Tour de France győztesének és a londoni olimpia egyéni időfutam bajnokának sikerei előtt.

Kerékpár: A Tour-győztes Wiggins nyerte a férfi időfutamot

pen | 2012-08-02 | Nincs hozzászólás!

Az idén Tour de France-győztes brit Bradley Wiggins sikerével zárult a férfi országúti kerékpárosok egyéni időfutama szerdán a londoni olimpián.

Wiggins lett a Tour de France első brit győztese

pen | 2012-07-25 | 1 hozzászólás

Sorozatban negyedszer a brit Mark Cavendish (Sky) győzelmével végződött az országúti kerékpáros Tour de France utolsó, Párizsban záruló szakasza – az összetettben nagy előnnyel vezető Bradley Wiggins (szintén Sky) pedig probléma nélkül végigért, ezzel ő lett az első brit kerekes, aki megnyerte a világ legnagyobb presztízsű körversenyét.

Tour de France: Rolland nyerte a szakaszt, Wiggins őrzi vezető helyét

pen | 2012-07-13 | Nincs hozzászólás!

A francia Pierre Rolland 4:43.54 órás időeredménnyel nyerte meg a francia kerékpáros-körverseny 11., Albertville és La Toussuire/Les Sybelles közötti 148 kilométeres szakaszát. A jelentős emelkedőkkel tarkított napon hegyi befutón volt a végállomás, a második helyen a honfitárs Thibaut Pinot érkezett célba, a harmadik a brit Christopher Froome lett. Összetettben Bradley Wiggins őrzi vezető pozícióját, ráadásul az eddig második Cadel Evanst le is tudta szakítani magáról, utóbbit ketten is megelőzték.

Bradley Wiggins nyerte a Párizs-Nizzát

pen | 2012-03-12 | Nincs hozzászólás!

Óriási csatát hozott a Párizs-Nizza utolsó szakasza, a hegyi időfutam a Col d'Èze emelkedőjén. Az összetett első két helyezettje Bradley Wiggins (Sky) és Lieuwe Westra (Vacansoleil-DCM) szinte azonos teljesítményt nyújott. A brit klasszis végül 2 másodperccel verte a hollandot és ezzel megnyerte a 2012-es Párizs-Nizzát.

Alejandro Valverde nyerte a harmadik etapot a Párizs-Nizzán

pen | 2012-03-07 | Nincs hozzászólás!

Megismétlődött a Tour Down Under hegyi befutója a Párizs-Nizza harmadik szakaszán. A szezonnyitóhoz hasonlóan a harmadik kategóriás emelkedőn kijelölt befutónál Alejandro Valverde (Movistar) Simon Gerranst (GreenEdge) előzte meg és ezzel újabb győzelmet ünnepelhetett visszatérése után. A harmadik Gianni Meersman (Lotto-Belisol) lett.

Wiggins vezet az összetettben a Párizs-Nizzán

pen | 2012-03-06 | Nincs hozzászólás!

A szél játszotta a főszerepet a Párizs-Nizza második szakaszán. A nap folyamán több részre szakadt a mezőny és végül egy 21 fős csoport hajrázhatott a győzelemért. Az etapot Tom Boonen (Omega-Pharma Quick Step) nyerte Jose Joaquin Rojas (Movistar) és John Degenkolb (Project 1T4i) előtt.

Bemutatták a Team Sky 2012-es keretét

pen | 2012-01-05 | Nincs hozzászólás!

Szerdán mutatta be a Team Sky 28 fős keretét, mellyel az idei szezonra készül. A versenyzőket 12 különböző országból toborozták, a csapatban 8 újonnan szerződtetett kerekest találunk, köztük a világbajnok Mark Cavendisht.

Kerékpár: Fabian Cancellara vezet a Tour de France-on

pen | 2009-07-05 | Nincs hozzászólás!

Két szakasz után az időfutam győztese, Fabian Cancellara (Team Saxo Bank) áll az élen az összetett versenyben a 96. Tour de France-on. Második Alberto Contador, harmadik Bradley Wiggins. Armstrong a 10. helyen áll. A második szakaszt Mark Cavendish nyerte, sprintbefutóval.

Kerékpár: Willemsé lett az összetett győzelem a De Panne-n

pen | 2009-04-03 | Nincs hozzászólás!

A belga Frederik Willems (Liquigas) megvédte összetettbeli első helyét a KBC-Driedaagse De Panne-Koksijde 3 napos verseny utolsó szakaszán, a 15km-es egyenkénti időfutamon. Az időfutamot a Garmin kerekese, Bradley Wiggins nyerte.

Pekingi Olimpia: Pályakerékpáros hírek

pen | 2008-08-16 | Nincs hozzászólás!

Megkezdődtek pályán is a küzdelmek Pekingben, ma az egyéni üldözőfutamok kvalifikációira és a férfi csapatsprint futamaira került sor. Bradley Wiggins már a kvalifikáció során olimpiai rekordot ért el.