Már 53 864 417 km-t sportoltatok

Kerékpár: Gyenyisz Menchov kihagyja a Girót

pen | 2010-04-02 | Nincs hozzászólás!

A címvédő orosz Gyenyisz Mencsov nem indul a május 8-án rajtoló Giro d'Italia olasz országúti kerékpáros körversenyen. Ez csütörtökön vált biztossá, amikor csapata, a Rabobank nyilvánosságra hozta 15 fős, előnevezési listáját, amelyen nem szerepel a 32 éves kerekes neve.

Kerékpár: Mencsov bukott, mégis megnyerte a Girót

pen | 2009-06-02 | Nincs hozzászólás!

Nem várt izgalmakat hozott a Giro d'Italia utolsó 14, 4 km-es Rómában rendezett egyéni időfutama. Az összetettben első helyen álló orosz Gyenyisz Mencsov elesett a szakasz hajrájában, de így is megtartotta azonban a rózsaszín trikót. Az időfutamot a litván Ignatas Konovalovas nyerte. A szakasz előtt a szervezők bejelentették, hogy a 2010-es verseny Amszterdamból indul majd.

Giro: Pellizotti nyert, Di Luca közelebb került Mencsovhoz

pen | 2009-05-28 | Nincs hozzászólás!

Az olasz Franco Pellizotti nyerte a Giro d,Italia országúti kerékpáros körverseny szerdai hegyi szakaszát. Az összetettben továbbra is az orosz Gyenyisz Mencsov vezet, ám közvetlen riválisa, az olasz Danilo Di Luca 26 mp-re közelítette meg.

Kerékpár: Bertagnolli nyerte a 15. szakaszt

pen | 2009-05-25 | Nincs hozzászólás!

Az olasz Leonardo Bertagnolli hosszú szökés után nyerte meg a Giro d'Italia 15., Forli és Faenza közötti szakaszát. A második a belga Serge Pauwels, a harmadik az olasz Marci Pinotti lett. Összetettben továbbra is Gyenyisz Mencsov áll az élen Danilo Di Luca előtt. A pénteki szakaszgyőztes Cavendish nem folytatja a Girót.

Kerékpár: Mencsov is indul a Giron

pen | 2009-01-12 | Nincs hozzászólás!

A spanyol körverseny kétszeres győztese, az orosz Gyenyisz Mencsov is nevezett az idei Giro d'Italiára.