Már 53 581 082 km-t sportoltatok

A futó történetem

Dani_2017 | 2017-09-16 15:21:01 | 1 hozzászólás

Kezdem az elején:)

Óvodás korom óta jelen volt a sport az élettemben. Ovodában Judoztam 3 évig. Megkezdődött az általános suli... Szerettem volna magam kipróbálni egy új sportban. A foci mellett döntöttem. Kemény fél évig jártam foci edzésekre. Annyira nem ment nekem a foci... váltottam. A futásra! Ekkor 7 és fél éves voltam. A helyi rekordtánon egy edzővel és egy remek csapattal edzettem. Teltek az évek. Jöttek és mentek a barátok is. 6 év elteltével 2 versenyre vitt az edzőm, így nem volt sok motivációs erőm. Egy hirtelen ötlet alapján 2015.08.30.-án lefutottam életem első félmaratonját 13 évesen! Erre rendkívül büszke vagyok. Ezt az egészet hazai pályán, Budaörsön futhattam le! A futásomért a verseny szervezőitől kaptam egy külön díjat is! Meg persze sok-sok élményt is. Ez az egész 21 kilométer nagyon sok örömöt okozott, nagyon sok állóképességet is, meg persze sok izomlázat is:D Ezután az edzések a rekortánon sokkalta jobban mentek. Annyira, hogy az edzőm figyelmét is felkeltette. Ezután 3 remek versenyen vettem részt: Alberirsán 800m-en. Ennek ideje: 02:27;18- 3-ik helyezett lettem. A következő egy országos váltó verseny. Ez szintén 800m volt. Itt az időm: 02:21;11 lett. Országos 3. helyezettek lettünk! A harmadik verseny egy életre szóló verseny volt, örök emlék marad. Ez egy Nemzetközi verseny volt. Pozsonyban! Szintén 800m-en indultam. Ezen verseny ideje: 02:22;09 lett. Itt Európai 13. helyezett lettem 800-on!

Az idő telt, és azt éreztem, hogy ez a hosszú futás nagyon fekszik nekem! 2015 novemberében csatlakoztam egy Budaörsi futóközösséghez, a RunÖrs-höz, aminek mostmár oszlopos és legeredményesebb tagja vagyok! (Gondolataim és eredményeim szerint) 2016-os évet végig futottam. Maradtak a rekordtános edzések, illetve a hosszú távos edzések elkezdőtek. Futottam versenyeken, amiken a mostani teljesítményemhez mérve gyengék voltak, de akkor borzalmasan örültem nekik. 2016 áprilisában körbefutottam a Velencei tavat ! 13 évesen ! a Bölhoff futó verseny alkamvál.

-Yes- mondtam én. Belegondolva, 13 évesen futottam egy félmaraton, illetve körbefutottam a Velencei tavat is. Óriási teljesítmény, de TÁNYLEG! Eltelt a '16-os év. Elkezdődött a '17-es év. Nagyon nagy fejllődés után neki vágtam az évnek. Így szeptemberben ki merem jelenteni, hogy nagyon jó futó szakasz volt! Sok sikeres idő, illetve helyezésem lett: 21 km: 1:35:22 ( 15 évesen) 13km: 55:13- ez 4.14-es átlag ( 14 évesen, 4000 ember közül 60-ik lettem). Még mesélhetnék, de nem:D Facebook oldalamon minden versenyről szoktam írni egy nagy beszámolót. Nevem: Gellért Dani

Köszön a sok-sok bíztatást, gratulációt, ünneplést...sorolhatnám még.

Legfőként nekik köszönhetem a sikereimet: Gíula bá'- az edzöm-7 évig edzett engem. Anyumnak, apumnak-a szponzorálást, a szeretetet, és még sok minden is:D Spori anyámnak-neki is nagy szerepe lett az életemben. Erről nem írnék,mert Ő ezt tudja! Nyári Zolinak- a sok verseny beszámolót, rentgeteg tanácsot, trükköt, tippet. Jakab Szabinak is a sok jó tanácsot, olykor olykor a húzást. JA-és a vidám futásokat.Stelkovics Gábor- egy nagyon profi futó, aki ellátott nagyon sok tanáccsal. Elismert engem, ahogy én is őt! Csontos Balázsnak- szinte a hosszú távú futások eredményének 30 százaléka neki köszönhető. A sok együtt futást. Az edzéseket,a frissítési, a tempó tanácsokat. Meg mindent.

Terveim voltak, vannak és lesznek is, de ez egynlőre még ezek titkok!