Már 53 860 209 km-t sportoltatok
Fuss, hogy utolérjenek!

A hobbifutó kalandjai

Bozót | 2013-07-22 11:32:56 | 14 hozzászólás

Hát ez van, semmi versenyzés, semmi keménykedés, nyár van, lazulunk. Elsősorban a gyerkőcök számára keresem a programokat, lehetőleg a közelben (nem szeretnek hosszan utazni és költséges is), lehetőleg sportosat, lehetőleg olyat ami számomra sem kínzás.

Már olvastam valahol régebben, de el is felejtettem volna ha egy ismerős nem emlékeztet, hogy szombaton Tűzoltónap és az önkéntes tűzoltó egylet ünnepélyes eskütétele lesz a szomszéd községben, Sülysápon. A várható programokat lecsekkolva láttuk, hogy a TTA szervezésében a hősi halált halt tűzoltókra emlékező futás is lesz, rövid táv, gyerekeknek is, meg ugye a tűzoltók,  nosza, ebben vegyünk részt.

A reggeli tűzoltójárgányos-mazsorettes felvonulásról sjanos lemaradtunk, képtelenek voltunk korában kelni és elkészülni időben. A futásról viszont nagyon nem késtünk le, olyannyira, hogy végül jó egy órával később volt a rajt, ugyanis szégyenszemre, alig volt nevező, a látványosnak ígérkező tűzoltócsapatok váltóversenyére egyetlen nevezés sem érkezett, civilek is csak maroknyian. Sajnos a várakozás és a szpíker lelkesítő beszéde sem sokat segített :(

A lelkes kis kompánia kedvét persze nem szeghette mások tunyasága, késve, de elrajtolt a szerény mezőny. Először a gyerekek futottak a vásártér körül, 2 kört lassan felvezető futóval, aztán repülőrajttal még kettőt versenyben (olyan 300méter lehet egy kör). A srácaim nem igazán jó futók, de megtették ami tőlük tellett :) Fiam a 10év alatti fiúk közt megcsípett egy harmadik helyet is, klassz ajándékokkal. Jellemző, hogy az utolsó kör után simán továbbfutottak mindketten, úgy kellett utánuk kiabálni, hogy elég :)

A gyerkőcök után következett a hatalmas felnőtt verseny, ha jól rémlik, voltunk hárman felnőtt nők és három pasi. Felvetődött, hogy ha már kevesen vagyunk és ugye ez emlékfutás, ne versenyezzünk, toljuk le csak együtt a távot, de a szervezők követelték a versengést, no meg a díjazást is nemes küzdelemben kellett elnyerni :)  5kört mentünk együtt, aztán még 3 volt a tényleges verseny. A fiúk is kocogósra vették, így végül hárman együtt futottunk be a végén. Nekem persze az utolsó két kör már nem kocogós volt, de így is nagyon jólesett, szívesen futottam volna tovább.

A TTA ismét kitett magáért, bármily picinyke verseny volt is, gazdag díjazással készültek. Oklevelet, érmet, kupát egy üveg pezsgőt és TTA logós pólót is kaptunk. Igazán sajnálom, hogy ilyen klassz, nem a könyöklős élsportról szóló eseményekbe se lehet bevonni az embereket. A gyerekek kifejezetten várták a tűzoltóbácsik váltóversenyét és én se szomorkodtam volna, ha a nagy mezőnyben akárhanyadik leszek...

Mi ott voltunk. Köszönjük a szervezőknek!

pátyalso képe

Ispi majd felvezet neked két kört a Balaton körül,feltéve ha időben közlik vele a rajt  időpontját :-)

Sülysáp város,hogy ne csak a szovjet izotópvadásszal  kötözködjek,amúgy mindennel,még a közös futással is egyetértek :-))

torolt_13926 3923 napja
torolt_13926 képe

Hát igen...Ám bizakodásnak a jövőre, a gyerkőcök arcán ott a varázslat  :-)

Bozót 3923 napja
Bozót képe

Köszi!

Zoli, tudom hogy város :) De a város is község :)

torolt_13650 3922 napja
torolt_13650 képe

Egyetertek Tacitus-szal, a gyerekek mosolya mindent elmond! Bizhatunk benne, hogy ok folytatjak a hagyomanyokat es a FUTASt:):):)

picikata 3922 napja
picikata képe

Pedig ezek a vidéki rendezvények mekkora bulik... :) Nem felejtem a 2011-es sörváltót azóta sem ... :D

...és pedig játszani jóóóó...és TI  játszottatok egy jót!!! :)

Klassz Anyuka vagy Bozót!

Bozót 3922 napja
Bozót képe

Kata és mindenki más! Várlak titeket az őszi Szecsői Futónapra!  Egy sörváltóban is benne vagyok :)

saaby. 3922 napja
saaby. képe

Sziasztok!

Ismeretlenül csak annyit szólnék Bozót írásához, hogy szerintem a kisebb, helyi versenyek hihetetlen hangulatosak tudnak lenni, a Tápiómenti maratont pár hete váltóban nyomtuk le, és fantasztikus hangulat-szervezés volt! (és nem 19.000Ft a nevezés, mint Bp-re, ami döbbenetesen sok!)

Augusztus 10.-én hasonlóan szuper lesz a Szelidi-tó futás, az tavaly is nagyon klassz volt (aznap reggel indulunk Szolnokról, telekocsit tervezek).

Bozót képe

Saaby, gratu! Gyertek a szecsői futásra is!  Buli lesz, garantálom!

saaby. képe

Köszi! Most nézem az alapítvány honlapján, milyen a sörváltó:

"Sörváltó: 3 fős csapatok (18 év felett) együtt futnak egy 500m-es pályán. Minden kör végén minden csapattagnak meg kell inni 1 pohár (2 dl) sört,és ezután indulhatnak a következő körre. Az a csapat győz, amelyik 12 perc alatt több kört tud teljesíteni. A sörivásban a csapattagoknak be lehet segíteni egymásnak."

Ettől milyen lesz az ember gyomra 5kör után? :D

Bozót képe

Nem tudom, még nem vettem részt benne, de a férjemék egyik évben indultak kollégákkal és nagyon élvezték, valamit talán nyertek is :) Senki nem volt részeg vagy ilyesmi :)